Особливості тренажера Skimag PRO
Під час спуску на гірських лижах на лижника діють зовнішні та внутрішні сили. Під час руху в повороті на нього діють три основні зовнішні сили: це відцентрова, доцентрова та сила тяжіння. Є інші зовнішні сили, але їх поки не розглядаємо. На впливі цих сил хочемо загострити особливу увагу, тому що при найбільш ефективному і правильному протистоянні дії цих сил, а також вектору їхньої дії, спортсмен може досягти найкращих результатів. Тому в цьому тренажері особливо зосереджено увагу на роботу спортсмена над тим, як більш точно протистояти векторам дії цих сил, тобто більш правильному положенню тулуба, ніг та рук спортсмена.
Головна відмінна риса цього тренажера полягає у тому, що спортсмен може бути підвішений на динамічний гумовій пружині, яка у свою чергу буде симулювати протидію доцентровій силі та силі тяжіння. Гумова пружина кріпиться на стійці та пристібається до страхувального поясу, який одягнений на спортсмена. Нижні гумові пружини симулюють вплив відцентрової сили, а дії спортсмена під час їхнього розтягування приводять до протидії цій сили. Чим більше розтягуємо, тим більше величина дії сили. Так само величину цієї сили можна змінювати механічно в залежності від фізичної підготовленості, статі або віку.
Ще одна новація в рухомій платформі. Гірськолижні черевики мають нахил халяви в 15 - 17 градусів. Тому стінки платформи мають нахил в 17 градусів для більш природного положення ніг спортсмена як у гірськолижника при катанні на лижах. І ще платформа має ззаду знімну перемичку та виступаючі частини на опорах для ніг, за допомогою яких фіксуються гомілки спортсмена, щоб вони весь час рухалися паралельно. Це особливо необхідно на початкових стадіях навчання, щоби уникнути положення ніг Х (іксом). На сьогоднішній день карвінговий (різаний) поворот є найпрогресивнішим, він заснований на веденні лиж і ніг паралельно.
Наступна відмінна риса тренажера полягає у тому, що рух по рейках йде по дузі у трьох площинах вправо-вліво, вгору-вниз, назад-вперед. Рух вправо і вліво зрозуміло для всіх, це, власне, сам поворот. Рух угору-вниз симулюється завантаженням-розвантаженням лиж через згинання-розгинання. Зміщення платформи по рейках назад призводить до того, що стопи ніг трохи зміщуються відносно одна одної, що відбувається природно у результаті ангуляції тіла в повороті. Таз трохи повертається щодо осі людини, що у свою чергу веде до такого ж зсуву стоп оскільки положення стегон й гомілок є паралельним.