Горнолыжные тренажеры Skimag
+38(098)112-0222
skimag.ua@gmail.com

Інструкції та навчальні відео

 

ІНСТРУКЦІЯ З ЕКСПЛУАТАЦІЇ

Тренажер гірськолижний « Skimag PRO »

УВАГА ! Перед використанням тренажера ознайомтеся з усіма розділами інструкції !

   Вітаємо з вдалим придбанням! Ви придбали сучасний тренажер, який, як ми сподіваємося, стане Вашим кращим помічником у вивченні та вдосконаленні сучасної гірськолижної техніки. Він втілює у собі сучасний дизайн та інноваційні рішення, які не мають світових аналогів.
Перш ніж приступити до використання тренажера, уважно вивчіть цю інструкцію і збережіть її для подальшого використання. У разі виникнення питань зверніться до продавця або дилера, який проконсультує Вас і допоможе усунути проблему.
Обов'язково зберігайте інструкцію з експлуатації, це допоможе Вам з плином часу згадати про функції тренажера та правила його використання.

ОСНОВНІ ВІДОМОСТІ

Рис.1. Тренажер гірськолижний «Skimag PRO»
Елементи конструкції тренажера:

1. Основа (складається з п'яти деталей)
2. Стійка опорна (складається з трьох деталей)
3. Гумові страхувальні пружини
4. Страхувальний пояс
5. Поруччя
6. Рейки-направляючи (складаються з двох деталей)
7. Рухома каретка з опорами для ніг
8. Нижні регульовані пружини, що відповідають за ступінь навантаження

ВСТУП

   Тренажер Skimag PRO рекомендується для занять спортом і призначений для тренувань, як любителів, так і професіоналів. Основна функція – це розвиток і зміцнення м'язів ніг , особливо косих м'язів, які не задіяні під час звичайних присідань, а також м'язів спини і рук. І найважливіше в роботі на тренажері - це формування і закріплення м'язово-суглобової пам'яті, яку потім перенесемо на снігові схили і виконуємо повороти легко і не вимушено. Починати вчитися й тренуватися на ньому можуть будь-які лижники без обмеження статі і віку. Вся різниця буде полягати лише в амплітуді рухів і швидкості переміщення по уявному схилі за рахунок різної величини встановленого навантаження. Тренажер призначений для використання як усередині приміщень (в тренувальних зонах організацій, спортивних та навчальних закладах, готелях, клубах і студіях), так і зовні на відкритому повітрі, його можна встановити просто на траві, для цього є спеціальні ніжки, що регулюються.

   Дуже добре підходить спортивним командам, як додаток до стандартних вправ по ЗФП. При симуляції повороту на тренажері можна досягати кута закантовки у 25-30 градусів (максимальний розрахунковий кут складає 20 градусів), при цьому отримуючи навантаження на ноги як мінімум до 2 G . При плануванні тренувального процесу можна точно задавати кількість пройдених «воріт» і зроблених «спусків». Дозувати і змінювати механічні навантаження за допомогою нижніх гумових джгутів. І під час виконання «поворотів» тренер або інструктор, перебуваючи поруч, може безпосередньо коригувати техніку повороту, тобто поставу тулуба, стегон і гомілок. Так само можна працювати самостійно перед дзеркалом, бачити себе і виправляти свої помилки. Чим більше ми робимо таких «поворотів», тим більше закріплюємо м'язово-суглобову пам'ять.

   Є ще один дуже важливий аспект у роботі на тренажері . Більшість лижників на початкових стадіях навчання, і не тільки на початкових, не зовсім розуміють, як взаємодіяти з усіма зовнішніми силами, що діють на нього під час спуску. Більшість навчилися і звикли виконувати поворот за рахунок радіуса лиж і основних дійових сил: відцентрової, доцентрової і сили тяжіння, при цьому ніяк не використовуючи силу реакції опори і силу віддачі лиж. Заповнити цю прогалину можна за допомогою тренажера. На ньому неможливо виконати «поворот» за рахунок радіуса лиж просто впавши всередину повороту.

   Тренажер досить легко розібрати, укласти в чохли, які йдуть у комплекті, і взяти з собою, на приклад, на тренувальний збір...
Можна застосовувати для реабілітації після травм або операцій на нижній опорно-руховий апарат, при виконанні «поворотів» є можливість дозувати навантаження і знизити до нуля дію сили тяжіння.

1. ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

Розміри в зібраному вигляді: ширина 2958 мм Х висота 1538 мм Х глибина 930 мм
(по максимально крайніх точках) Див. Рис. 2.
Габарітние розміри каретки: 540 х 413 х 412 мм (по максимально крайніх точках)

Вага тренажера:
- загальна вага: 76,8 кг
- без стійки і поруччя: 31,8 кг
- стійка і поруччя: 27,9 кг
- вага каретки: 17,1 кг

Габаритні розміри в чохлах:
- чохол №1: 1600 х 600 х 250 мм * (містить верхню частину тренажера, стійки та поруччя)
- чохол №2: 1600 х 400 х 350 мм * (містить нижню частину тренажера, підставку та рейки)
- сумка-чохол: 580 х 420 х 320 мм * (містить каретку, опори для ніг 2 шт., гайкові ключі 2 шт., болти та гайки)
* - розміри дещо залежать від скручування чохлів.

Вага тренажера в чохлах:
- загальна вага: 89,6 кг
- чохол №1: 35,6 кг
- чохол №2: 32,4 кг
- сумка-чохол: 21,6 кг

Мал. 2. Габаритні розміри тренажера.

 

   При установці тренажера необхідно забезпечити вільний простір (зону безпеки) навколо тренажера для безпеки і доступу спортсмена, помічника або тренера (за необхідністю). Мінімальні вимоги за розміром зони безпеки становлять 4000 х 2000 мм , тобто по 500 мм з кожного боку тренажера.

Мал. 3. Зона безпеки тренажера.

   Виробник має право вносити зміни в конструкцію тренажера, які можуть бути не відображені у цьому документі. Такі зміни є результатами постійної роботи з удосконалення конструкції та технології виробництва.

2. ВИМОГИ ДО ВСТАНОВЛЕННЯ

   Установка тренажера в приміщеннях виконується на рівній підлозі. Підлога повинна мати абразивну поверхню або цілісне ковролінове покриття. Не рекомендується установка на гладкій підлозі , щоби уникнути бічного злизування .
Допускається додаткове механічне кріплення анкерними болтами до підлоги. Для цього є додаткові отвори в підставці тренажера.
Установка на відкритому повітрі виконується на рівному горизонтальному майданчику. Він не повинен мати різких перепадів і перегибів. Це може привести до неправильної роботи тренажера, викривлення підставки та поломки.
Роботи по збірці тренажера повинні виконуватися у повній відповідності до інструкції у Розділі 5.

3 . ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ

   Для забезпечення безпеки власник зобов'язаний донести до відома користувача ці правила безпечної експлуатації тренажера.
   Устаткування підлягає експлуатації тільки в зонах контрольованого доступу. Доступ до тренажеру і контроль його використання зобов'язаний здійснювати власник з урахуванням віку і досвіду користувача.
   Найбільш комфортні умови тренування будуть для зросту людини у межах від 140 до 190 см. Маса тіла не більше 120 кг. Тренажер призначений для вікової групи від 15 до 70 років. Діти у віці від 5 до 15 років тільки у супроводі тренера. Категорично забороняється доступ до тренажера дітей молодше 5-ти років.
   Вся відповідальність за використання тренажера дітьми, вік яких не відповідає рекомендаціям Інструкції, цілком лягає на осіб, які за них відповідають.
  У процесі занять не допускається перебування людей у зоні безпеки, за винятком тренера або інструктора, який керує тренуванням .

Під час експлуатації тренажера кожен користувач зобов'язаний:

  • ознайомитися з тренажером шляхом перегляду навчального відео, яке є на сайті виробника  www.skimag.ua на сторінці «Інструкції» , за необхідності нез'ясовані або не зрозумілі моменти уточнити у представника власника;
  • неухильно дотримуватися рекомендацій і застережень, зазначених у цій Інструкції ;
  • знати і неухильно виконувати загальні правила при підготовці до занять спортом та інтенсивним тренуванням;
  • проконсультуватися з лікарем, на предмет протипоказань для занять спортом;
  • використовувати для тренування відповідний одяг і взуття;
  • бути обережним, заходячи на тренажер або сходячи з нього;
  • під час виконання рухів на тренажері на собі мати страхувальний пояс і бути пристебнутим до гумових страхувальних пружин.

Виробник не несе відповідальності за будь-які збитки, що стали наслідком:

  • неякісної та неналежної установки тренажера;
  • неправильного збирання тренажера;
  • конструктивної зміни тренажера без письмового узгодження з виробником;
  • порушення вагових обмежень;
  • пошкодження тренажера через використання не за призначенням;
  • виконання вправ без пристібання до страхувальних пружин.

Експлуатація тренажера повинна здійснюватися відповідно до вимог цього керівництва та чинного законодавства.

4 . ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ І КОНТРОЛЬ СТАНУ ТРЕНАЖЕРА

   З метою гарантування безпечної експлуатації обладнання необхідно проводити регулярні огляди тренажера. При індивідуальному використанні перед кожним тренуванням, для тренажерних залів - кожен день. Це робиться з метою виявлення пошкоджень, що знижують міцність несучих конструкцій, та небезпечних дефектів, які є результатом неналежного використання, вандалізму або інших впливів. Виявлені під час огляду неполадки повинні бути негайно усунуті. А якщо це неможливо, то обладнання повинно бути закрито для використання.

УВАГА! Невиконання вимог з огляду та перевірки тренажера може привести до травм користувачів!

Перед введенням в експлуатацію і потім щодня проводити візуальний огляд, який включає:

  • перевірку цілісності конструкції, наявності всіх елементів тренажера;
  • перевірку стану верхньої страхувальної пружини №3 і нижніх регульованих пружин №8;
  • перевірку затягування всіх болтів-осей на всіх трьохпозиційних роликах, що відповідають за натяг нижніх регульованих пружин №8, які знаходяться на перемичці і на нижньому боці рухомої каретки №7;
  • перевірку стану рухомої каретки №7 , осей обертання опор них майданчиків для ніг, затяжку всіх болтів перемички, що знімається;
  • перевірку стану і затяжку осей всіх роликових колес на рухомий каретці №7 ;

Виявлені під час огляду неполадки повинні бути негайно усунуті, а якщо це неможливо, то тренажер повинен бути закритий для використання.
Періодично, не рідше одного разу на два місяці необхідно проводити функціональний огляд.
Функціональний огляд включає роботи, передбачені щоденним візуальним оглядом та наступні роботи:

  • перевірку затягування всіх різьбових з'єднань, при ослабленні кріпильних з'єднань, провести їхню підтяжку, використовуючи стандартний інструмент;
  • перевірку роботи тренажера у всьому діапазоні переміщень рухомих елементів - за наявності заклинювання та / або ударів провести необхідний ремонт;
  • провести змащування всіх осей трьохпозиційних котушок.

Щорічна основний огляд включає роботи, передбачені функціональним оглядом і наступні роботи:

  • перевірку надійності несучої конструкції;
  • перевірку елементів тренажера на предмет наявності корозії (при вуличному тривалому зберіганні або пошкоджень лакофарбового покриття). При виявленні плям корозії зробити антикорозійну обробку і підфарбовування;
  • перевірку впливу виконаних ремонтних робіт на безпеку обладнання.

Виявлені під час поточного огляду неполадки повинні бути негайно усунуті, а якщо це неможливо, то обладнання повинно бути закрито для використання.

УВАГА ! Правильна і безпечна експлуатація тренажера гарантується за дотримання наступних умов:

  • призначення відповідальної особи за експлуатацію тренажера;
  • регулярне виконання вимог вищеперелічених регламентних заходів.

5. ІНСТРУКЦІЯ ПО ЗБИРАННЮ

Інструкція надається при покупці.

6 . ІНСТРУКЦІЯ ЩОДО ВИКОНАННЯ ВПРАВ

   Тренажер Skimag PRO приназначений для тренувань направлених на розвиток і зміцнення м'язів ніг, особливо косих м'язів стегон, які не задіяні при звичайних присіданнях, а також м'язів спини і рук. Сприяє вивченню елементів сучасної гірськолижної техніки. Формуванню і закріпленню м'язово-суглобової пам'яті відповідній рухам при виконанні поворотів на гірських лижах.

Перед виконанням вправ :

  • Перед початком занять на тренажері необхідно підготувати м'язи до роботи.
  • Для визначення конкретного плану (програми) тренувань з урахуванням фізичного стану спортсмена необхідно звернутися за консультацією до професійного тренера.
  • Підготуйте обладнання. Налаштуйте висоту (довжину) верхніх страхувальних пружин тренажера під свій зріст. Після закріплення страхувального поясу на вас, вони не повинні провисати та повинні мати натяжку середньої величини, а під час глибокого присідання, повинні повністю утримувати вашу вагу.
  • Встановіть рухливі опори для ніг на ширину ваших плечей. Це основне середнє положення при русі по схилу і виконання середніх поворотів на ньому.
  • Встановіть необхідну кількість нижніх гумових петель. Рекомендується для ваги до 40 кг - одну петлю, від 40 до 70 кг - дві петлі, від 70 кг і вище - три петлі. Або для дорослих лижників можна встановити кількість петель в залежності від інтенсивності роботи. При середньому рівні дві петлі, при високому і максимальному три петлі. Детальніше в розділі Мета занять.
  • Посуньте рухливу каретку на центр рейок для зручності заходу на неї.
  • Одягніть страхувальний пояс на себе.

Виконання вправ :

  • Станьте двома ногами на опори для ніг.
  • Пристебніть страхувальні пружини до поясу.
  • Тримайтеся за перекладину, перенесіть вагу тіла на одну ногу, каретка почне рух по рейках, тому що рейки мають нахили від середини в обидва боки.
  • Максимально навантажите нижню опорну ногу (на яку ви перенесли вагу тіла), щоб отримати більший ефект віддачі від нижніх гумових пружин для першого руху. Пружини розтягнуться і перенесуть каретку на інший бік.
  • Потім також максимально навантажити іншу ногу, каретка за рахунок пружин зробить зворотну дію.
  • Далі продовжуйте завантажувати вже дві ноги одночасно під час руху в одну зі сторін.
  • Розганяємо каретку за рахунок роботи м'язів ніг вправо-вліво і починаємо робити імітацію поворотів на схилі.
  • Під час рухів тулуб намагаємося тримати максимально вертикально, працюють тільки ноги. Коли ноги йдуть в сторону, таз завжди повинен залишатися максимально в напрямку середини тренажера. При цьому створюється природна ангуляция тіла лижника, яка в подальшому нам буде необхідна на природному схилі.

Рекомендації при виконанні вправ:

  • Виконуйте вправи перед дзеркалом. Вам будуть видні ваші помилки по положенню тулуба, таза і ніг. Ви відразу зможете самі коригувати їх безпосередньо в русі.
  • Виконуйте вправи з тренером або інструктором, який поставить вам правильну стійку гірськолижника і контролюватиме та виправлятиме її під час виконання вправ.

МЕТА ЗАНЯТТЯ

   При роботі на тренажері можна використовувати різні рівні інтенсивності виконання вправ для досягнення різних цілей. Інтенсивність занять вимірюється у відсотках. Цей показник можна використовувати для визначення рівня навантаження при виконанні вправ. Розраховується від 0%, що відповідає періоду відпочинку та до 100%, що відповідає максимальній потужності навантаження.

Заняття початкового рівня. Основною метою є підтримка загальної фізичної форми лижника. У ході таких занять підвищується загальний тонус м'язів ніг, спини і черевного преса, спалюються надлишки жиру, як основного первинного джерела забезпечення енергією фізичної активності, у результаті цього зменшується вага. Для досягнення мети занять потрібно низька інтенсивність занять, на рівні 50-60%, і велика тривалість занять.

  • Рекомендації : використовувати дві нижні пружини, час виконання вправ 3 - 5 хвилин. Амплітуда рухів середня, використовуємо як мінімум половину довжини всіх рейок. Кількість повторень 10 - 15. Можна умовно вважати як 10 - 15 спусків по схилу гори.

Заняття середнього рівня. Направлені на зміцнення і збільшення м'язової маси ніг, а також стабілізації положення частин тіла під час рухів. Виконується з середньою інтенсивністю на рівні 60 - 80%. Використовується основний аеробний метаболічний процес отримання енергії. Ще однією метою такого заняття є збільшення ефективності роботи серцево-судинної системи, тобто швидкості доставки кисню, що призводить до поліпшення витривалості і загального фізичного стану. Для досягнення цих цілей потрібна середня тривалість занять.

  • Рекомендації : використовувати три нижні пружини, час виконання вправ 2 - 3 хвилини. Кількість повторень 7 - 12. Амплітуда рухів висока, використовуємо 2/3 довжини рейок. Можна робити два цикла повторень.

Заняття з максимальним навантаженням. Тренування на витривалість з імітацією проходження поворотів в спортивному режимі, спрямована на роботу всіх груп м'язів ніг, особливо на косі м'язи стегон при глибоких бічних присідання з виштовхуванням. Інтенсивність виконання 90% і вище. Отримуємо навантаження анаеробного гліколітичного впливу, які дозволяють досягати найбільшого зсуву в анаеробному гліколітичному утвореннні енергії, розвивають специфічну адаптацію до роботи в умовах кисневого дефіциту. Вправи забезпечують спрямований вплив на потужність гліколітичної анаеробної системи, при яких досягаються найбільші зрушення в сфері анаеробного обміну. Для досягнення цієї мети заняття потрібні короткі й дуже інтенсивні періоди навантаження, що змінюються періодами відновлення - для того щоб уникнути перевтоми.

  • Рекомендації: використовувати три нижні пружини, час виконання вправ 30-60 секунд. Амплітуда рухів максимальна на всю довжину рейок. Кількість повторень 3 - 5 з проміжними інтервалами 3 хвилини. Кількість циклів повторення 3 - 5 з інтервалами між циклами 10 - 15 хвилин.

7. ТРАНСПОРТУВАННЯ І ЗБЕРІГАННЯ

   Тренажер поставляється в м'яких чохлах. Чохли мають товсту прокладку ущільнювача і кишені на кожну деталь окремо , що значно знижує можливість пошкодження , як самого тренажера, так і його лакофарбового покриття.

Орієнтовні масогабаритні характеристики тренажера в розібраному вигляді в упаковці:

Габаритні розміри в чохлах:

- чохол №1: 1600 х 600 х 250 мм * (містить верхню частину тренажера, стійки та поруччя)
- чохол №2: 1600 х 400 х 350 мм * (містить нижню частину тренажера, підставку та рейки)
- сумка-чохол: 580 х 420 х 320 мм * (містить каретку, опори для ніг 2 шт., гайкові ключі 2 шт., болти та гайки)
* - розміри дещо залежать від скручування чохлів.

Вага тренажера в чохлах:

- загальна вага: 89,6 кг
- чохол №1: 35,6 кг
- чохол №2: 32,4 кг
- сумка-чохол: 21,6 кг

   За погодженням тренажер може бути упакований до відвантаження у гнучку цільну упаковку картон або інші аналогічні матеріали, які забезпечують збереження виробу за умови дотримання перевізником встановлених законодавством Правил перевезень вантажів.

У процесі транспортування не допускається:

  • кидати виріб з висоти більше 0,25 метра;
  • волочити виріб по твердій поверхні;
  • кидати на виріб предмети масою більше 2 кг з висоти більше 0,25 метра;
  • дряпати виріб гострими твердими предметами;
  • порушувати упаковку виробу будь-якими способами.

   У разі неможливості дотримання вищевказаних правил, транспортування повинно здійснюватися у жорсткому пакуванні (решетування або ящик).

   Зберігання виробу повинно здійснюватися у приміщеннях з відносною вологістю не більше 80%, закритих від атмосферних опадів і крапель рідини.

УВАГА! Виробник не несе відповідальності за пошкодження виробу, отримані у результаті порушення правил транспортування та / або зберігання.

8. ОБОВ'ЯЗКИ

   Виробник гарантує відповідність тренажера нормам чинного санітарного законодавства України за умов дотримання покупцем вимог цієї Інструкції.

   Гарантійний строк на тренажер становить 1 рік.  Відраховується від дати введення в експлуатацію і підписання акту приймання-передачі, поширюється на елементи конструкції тренажера крім окремих нижчезазначених елементів.

   Гарантійний термін на гумову страхувальну пружину - 6 місяців, на нижні гумові пружини - 6 місяців.

Гарантія не поширюється на :

  • вироби, пошкоджені під час перевезення;
  • вироби, пошкоджені в результаті вандалізму або форс-мажорних обставин;
  • вироби, для яких порушені правила зберігання, збирання та експлуатації, викладені в цій Інструкції;
  • вироби, що мають сліди модифікації, переробки або доопрацювання, зміни конструкції;
  • корозію у місцях механічного пошкодження лакофарбового покриття (подряпини, відколи, вм'ятини і т.п.);
  • корозію стандартних кріпильних виробів (болти, гайки, шайб і т.п.);
  • природний знос, що відбувається у результаті нормального використання;
  • вироби з непідтвердженою документально датою продажу.

Не є гарантійним випадком:

  • пружна деформація елементів тренажера (при знятті навантаження елемент повертається у вихідне положення);
  • пошкодження ЛФП у місцях механічного впливу на деталі, що виникає у процесі нормальної експлуатації тренажера (рейки, відбійники, обмежувачі і т.п.);
  • сліди зачистки у місцях зварювальних швів під шаром фарби;
  • не зачищені зварювальні шви під шаром фарби;
  • стан поверхні країв і торців виробу після різання (технологічні особливості устаткування, такі як конусність, сліди входу і виходу).

   Термін служби тренажера 3 роки (крім окремих елементів тренажера). Експлуатація тренажера після закінчення зазначеного терміну допускається тільки після проведення процедури його огляду фахівцями сервісного центру. У разі перевищення терміну служби можуть виникнути руйнування силових елементів конструкції внаслідок зносу втоми, що може привести до непередбачуваних негативних наслідків.

Рекламації надсилати на адресу виробника, яку вказано у Розділі 9.

9. ВІДОМОСТІ ПРО ВИРОБНИКА

Фізична особа-підприємець Мокін Михайло Юрійович
Свідоцтво про державну реєстрацію № 623825 від 22.10.2009 року
вул. Головка 12 , м.Київ, Україна, 03110
Сайт виробника: www.skimag.ua
Е-пошта
: skimag.ua@gmail.com

Инструкція
щодо виконання вправ
Мета
заняття




 

Ми знаходимося

03110
м.Київ, Україна

Контакти

+38(098)112-0222

skimag.ua@gmail.com

Слідкуйте за нами