Горнолыжные тренажеры Skimag
+38(098)112-0222
skimag.ua@gmail.com

Про створення тренажера


Всім привіт! Моє ім'я Михайло МОКИН.
Майже все моє життя так чи інакше пов'язане з гірськими лижами. Ще у далекому 1978 році я почав займатися гірськими лижами у спортивній секції. Брав участь у багатьох змаганнях різного рівня. У 1991 році закінчив інститут (на той час) зимових видів спорту (ЧФЧГІФК), який знаходиться на Уралі у м. Чайковський. Спеціалізація - тренер з гірськолижного спорту. Були різні загальноосвітня предмети, але улюбленим був ОВС ( обраний вид спорту). На ньому ми вивчали різні види гірськолижних технік, теорії гірських лиж та просто тренувалися. Важливою і цікавою була наукова робота на старших курсах під керівництвом завідувач кафедри А.Ф. Лісовського.

З 2004 року в Україні почав брати участь у змаганнях з гірських лиж серед ветеранів. Не пропустив жодного сезону. Аби показувати результати, довелося тренуватися, вивчати і ставити собі нову сучасну техніку катання. Я аналізував, обмірковував і розкладав нову техніку катання на складові: спортивне проходження прапорців, кути атаки, закантовування лиж, правильне положення рук, ніг, стегон.

Шість років тому почав працювати тренером у дитячій спортивній секції. Працюючи з дітьми доводилося демонструвати елементи повороту, стоячи на снігу. Я зрозумів, що дуже складно показати динамічність руху в статичному положенні. Особливо складно було пояснити, як правильно відбувається ангуляция тіла в повороті. Застосовували різні відомі вправи, але знову ж таки все це було у статиці та в одному напрямку повороту. Ще складніше виявилося демонструвати зв'язку поворотів, перехід одного кутового положення в інше, положення тазу, переміщення стегон, гомілок. Симулювати і демонструвати техніку повороту, стоячи на снігу, просто неможливо. Дітям було дуже важко це усвідомити і застосовувати у русі. Візуальні приклади також не зовсім допомагали, оскільки діти не мають власного досвіду, як це відбувається. У них немає м'язово-суглобового усвідомлення даного руху.

Чим довше працював з різними спортсменами, тим більше замислювався над питанням, як виробляти і закріплювати навички правильної гірськолижної техніки. Все це привело мене до думки про створення тренажера, на якому можна було би симулювати кутове положення, виправити положення ніг, закріпити переднє положення тіла, ну і попрацювати фізично, імітуючи повороти з максимальною закладкою і навантаженням як мінімум 2G.

Поєднавши у єдине ціле думки, знання та досвіду, я отримав чітку картину як це повинно працювати і як має бути втілено.

Проаналізувавши всі тренажери, які випускаються на даний момент, і всю світову патентну базу, починаючи з початку минулого століття, я не знайшов точного повторення мого рішення. Є перетин в ідеях, але в той же час є відмінності в їхній реалізації і застосуванні. Все це зміцнило мене у правильності мого технічного рішення. Ідея про створення тренажера переросла у конкретні малюнки, а потім і в креслення. Це у подальшому знайшло підтвердження в отриманні мною «Патенту на корисну модель» на цей тренажер.

  

.

Ми знаходимося

03110
м.Київ, Україна

Контакти

+38(098)112-0222

skimag.ua@gmail.com

Слідкуйте за нами